Pretrieď šatník, daruj košeľu!

daruj koselu 11

Stáva sa vám to? Postavíte sa pred preplnenú skriňu, kam by sa malo zmestiť ešte niekoľko vypraných alebo práve kúpených kúskov, ale… nedá sa. Police sú plné vecí, ktoré častokrát ani nenosíme. Sú nám malé, sú nemoderné, majú dierku na rukáve. Alebo sú to košele, ktoré už nikto nenosí, nosiť nechce a nebude.
 
 

 

Riešení je veľa – opraviť, prešiť, darovať charite, susedovi, niekomu, komu to pomôže. Nikoho takého nepoznáš, charita odmieta príjimať oblečenie (áno, aj to sa občas stáva), šiť nevieš? Tak my máme nápad.

 

 

Pred časom som sa zahľadela na kopu frajerom vyriedených a maminkou uskladnených nenosených košieľ. Vzala som nožnice, šijací stroj, trochu kreativity a vznikli Vaky Košeláky (dočítaš sa aj v žurnále na https://www.sashe.sk/ivitko/journal/kazdy-ma-pravo-na-druhu-sancu.-aj-kosela) a zo zvyšných kusov ďalšie menšie a väčšie drobnosti. Košeláky nájdeš aj v našom e-shope (http://cosihandmade.sk/eshop.php?m1=1&m2=22&m3=55).

 
 

 

Verte-neverte, rodinné zásoby sa minuli. Mňajú sa už aj zásoby kamarátov. Míňajú sa už aj zásoby zo second-handov. Nadväzujem tiež komunikáciu s výrobnými firmami, aby som mohla spracovávať pre nich vyradené a odpadové košele, ale o tom potom.

 

daruj koselu 12 cosi

Nuž teda, ja potrebujem košele, vy potrebujete vyprázdniť skriňu. Nevyhadzujte veci, zbytočne produkujete odpad, ktorý je pre niekoho vzácnosťou. Niekto ich rád vynosí, ja ich rada prešijem na rôzne krásnosti. Napríklad takéto.

 

 

Aké košele sa zídu?

Najlepšie vzorované, farebné, ideálne bavlnené. Viem si poradiť aj so zmesovým materiálom. Zatiaľ nevyužiteľné sú pre mňa ale hodvábne či biele oblekové košele.

Kam ich mám poslať? Možností je niekoľko:

  • Dones ich do obchodíku čosi.

  • Pošli na adresu: Ivana Janurová, Petzvalova 77, Žilina 01015. Pokojne zadajte poštovné ako sumu dobierky, aby ťa to nič nestálo.

  • Nájdi ivitko stánok na festivale Pohoda, budem tam zbierať aj predávať :-)

 

Prečo?

Trochu si debordelizuješ šatník, zbavíš sa toho, čo ti zavadzia, pomôžeš prírode tým, že nepridáš ďalšie veci na skládku odpadu a priložíš ruku k dielu – vďaka tebe vzniknú nové vecičky. Smelo do letného upratovania!