O nás

V Čosi máme čosi. Sme maličký obchodík ale s veľkou dušou. Za každou vecičkou, ktorú u nás nájdete totiž stojí skutočný človek – či už je to vyučený umelec, študentka alebo človek s postihnutím. Veď handmade je ručná práca a ruky musia vždy niekomu patriť. A my tieto ručne robené výrobky predávame. Od náušníc, cez tašky či drevené motýliky až po zástery. No proste “čosi od kohosi”.

 

Sme neveľkým obchodíkom na Mariánskom námestí 25 v centre Žiliny, ktorý ponúka iba ručne robené výrobky a tak dáva priestor výrobcom zo Slovenska a ČR. Snažíme sa dodávať veci aj z chránených dielní a občianskych združení a pomôcť im vytvoriť ďalšie miesto na odbyt ich výrobkov. O každom výrobcovi Vám radi povieme viac, aby ste vedeli od koho to čosi máte.

 

Náš prvý kamenný obchod sme otvorili 21. septembra 2015 v priestoroch na Dolnom Vale 16 - v zašitej uličke v maličkých priestoroch. Naším "spoločníkom" a zároveň jediným pútačom bola Hilda Smeťová - oblečený smetný kôš. V daždi mala dáždnik alebo pršiplášť, na deň detí balón, v lete kvetinku… Ľudia ju zdravili, chodili nám povedať, že prší, aby sme jej dali dáždnik a ona nezmokla. Bola skvelou členkou nášho tímu a kamarátkou našich zákazníkov..

 

Od 15.4.2019 sme boli pre vás na adrese Štúrova 12, a od 1.8.2022 vás vítame v nových priestoroch priamo na Mariánskom námestí 25 v centre Žiliny. Už sa na vás tešíme s našom útulnom obchodíku.

 

Kto stojí za značkou čosi? Zostala Katka, ktorú denne stretnete v obchodíku, vždy aj telefonicky alebo elektronicky, ktorá vybavuje, balí a posiela Vaše objednávky. Ďakujeme aj Slávke, ktorá stojí za krásnym grafickým dizajnom loga a Petrechovcom – forfunfoto.sk ktorí nás a naše vecičky pravidelne fotografujú. Ďakujeme, že Vás máme!