O nás

V Čosi máme čosi. Sme maličký obchodík ale s veľkou dušou. Za každou vecičkou, ktorú u nás nájdete totiž stojí skutočný človek – či už je to vyučený umelec, študentka alebo človek s postihnutím. Veď handmade je ručná práca a ruky musia vždy niekomu patriť. A my tieto ručne robené výrobky predávame. Od náušníc, cez tašky či drevené motýliky až po zástery. No proste “čosi od kohosi”.

 

Sme malým obchodíkom v zašitej uličke Dolný Val v centre Žiliny, ktorý ponúka iba ručne robené výrobky a tak dáva priestor výrobcom zo Slovenska a ČR. Snažíme sa dodávať veci aj z chránených dielní a občianskych združení a pomôcť im vytvoriť ďalšie miesto na odbyt ich výrobkov. O každom výrobcovi Vám radi povieme viac, aby ste vedeli od koho to čosi máte.

 

A čo je najviac fajn, že nezapĺňame historické centrum reklamami. Naším jediným pútačom je naša kamoška Hilda Smeťová, teda oblečený smetný kôš. V daždi má dáždnik alebo pršiplášť, na deň detí balón, v lete kvetinku… Ľudia ju zdravia, chodia nám povedať, že prší, aby sme jej dali dáždnik a ona nezmokla. Je skvelou členkou nášho tímu a kamarátkou našich zákazníkov :-)

 

Náš kamenný obchod sme otvorili 21. septembra 2015. Kto sme my? Mamička Vlastička, ktorú v obchode každý deň stretnete, jej dcéra Ivka, ktorú stretnete telefonicky alebo elektronicky, ocko Peťo, ktorý nielenže vyrobil nábytok a obchodík tak zariadil a balí a posiela Vaše objednávky. A samozrejme Slávka, ktorá stojí za krásnym grafickým dizajnom loga, Ivonka – architektka, ktorá má na svedomí dizajn predajne a Petrechovci – forfunfoto.sk ktorí nás a naše vecičky pravidelne fotografujú. Ďakujeme, že Vás máme!

 

 

dakujeme-2015-4

 

Naša Ivka okrem práce v obchodíku aj tvorí, nájsť jej výrobky môžete pod značkou “ivitko”. Okrem čosi sú jej výrobky dostupné na portáli sashe.sk (https://www.sashe.sk/ivitko), v kamenných kníhkupectvách a na webových stránkah kníhkupectva Martinus (http://www.martinus.sk/knihy/vydavatelstvo/Ivitko) na e-shope bodky.sk a na predajných trhoch (napr. na Malom trhu v Žiline, na Malom trhu v Bytči, v roku 2017 sme boli aj na Dizajn Market Pohoda a chystáme sa na mnohé ďalšie). Ivitko, to sú hlavne obaly na knihy a Vaky Košeláky vyrobené upcykláciou starých košieľ ale aj mnoho iných drobností. Čo znamená “upcyklácia”? Zjednodušene to, že veci, ktoré už neslúžia na svoj pôvodný účel (v našom prípade košele) pretvárame na niečo nové vyššej hodnoty – Vaky Košeláky a mnohé drobnosti zo zvyšnej látky. Máš aj ty doma nepotrebné košele? Dones alebo pošli nám ich, odľahči svoju skriňu, buď zodpovedný k životnému prostrediu a poteš seba aj nás :-)

 

Chceš sa o našej Ivke a o čosi dozvedieť viac? Prečítaj si napríklad tieto články :