Sviečka z včelieho vosku - srdceVýrobca:Voštinári - Včelí kraj
Cena: 5,90 

Sviečka z včelieho vosku - srdce

Odlievaná sviečka z včelieho vosku v tvare srdiečka. Počas jej horenia sa obdarovanému z vosku uvoľní malý medailón s odkazom. A ten aj po dohorení sviečky môže pripomínať to, že ste tu pre seba počas celého roka.
Na sviečky je použitý čistý včelí vosk do ktorého boli pridané špeciálne prírodné pigmenty.
Medailón je kovový pliešok na ktorom je vyrazený text Som s Tebou.
Materiál: včelí vosk, bavlnený knôt
Váha: cca 40 g
Rozmery: 6 x 6,5 x 2 cm
 
Lokálny a čistý včelí vosk je nalievaný do foriem v sociálnej dielni Voštinári, kde pracujú bývalé dlhodobo nezamestnané ženy z vidieka. Takáto sviečka pomáha lokálnej ekonomike, nadväzuje na tradície a ide s dobou v štýle zero waste a upcycling. Táto sviečka je z obnoviteľných prírodných zdrojov, je zdravá, prirodzene voňavá a navodí vám útulno.
 
včelom vosku:
Vosk je vlastný produkt včiel, ktorý vytvárajú vo voskových žľazách. Pre vznik vosku je potrebné veľké množstvo energie, na 1 kg včely spotrebujú 7 kg medu. V dielni pracujú len s čistým voskom a okrem tepelnej sterilizácie ho ďalej neupravujú bielením, farbením, kyselinami, ani nepridávajú iné látky podobné vosku. Je to teda 100%-ný prírodný produkt, ktorý pri horení dokonca ionizuje, teda „čistí“  vzduch.
 
Upozornenie: Včelí vosk sa pri nízkych teplotách pokrýva šedým povlakom, ktorý nazývame voskový kvet. Je to prirodzená vlastnosť vosku. Ak sviečka od nás získala tento voskový kvet, napríklad pri doprave v chlade, stačí využiť teplotu okolo 38°C slnkom, vodou, alebo fénom a povlak sa stratí.