Sviečka z včelieho vosku - vajíčkoVýrobca:Voštinári - Včelí kraj
Cena: 4,50

Momentálne vypredané

Sviečka z včelieho vosku - vajíčko

Odlievaná sviečka z včelieho vosku v tvare veľkonočného vajíčka. 
Vo farbe vosku, neprifarbované.
Lokálny a čistý včelí vosk je nalievaný do foriem v sociálnej dielni Voštinári, kde pracujú bývalé dlhodobo nezamestnané ženy z vidieka. Takáto sviečka pomáha lokálnej ekonomike, nadväzuje na tradície a ide s dobou v štýle zero waste a upcycling. Táto sviečka je z obnoviteľných prírodných zdrojov, je zdravá, prirodzene voňavá a navodí vám útulno.
 
Materiál: včelí vosk, bavlnený knôt
Váha: cca 160 g
Rozmery: 6,5 x 6,5 x 8 cm
 
včelom vosku:
Vosk je vlastný produkt včiel, ktorý vytvárajú vo voskových žľazách. Pre vznik vosku je potrebné veľké množstvo energie, na 1 kg včely spotrebujú 7 kg medu. V dielni pracujú len s čistým voskom a okrem tepelnej sterilizácie ho ďalej neupravujú bielením, farbením, kyselinami, ani nepridávajú iné látky podobné vosku. Je to teda 100%-ný prírodný produkt, ktorý pri horení dokonca ionizuje, teda „čistí“  vzduch.
 
Upozornenie: Včelí vosk sa pri nízkych teplotách pokrýva šedým povlakom, ktorý nazývame voskový kvet. Je to prirodzená vlastnosť vosku. Ak sviečka od nás získala tento voskový kvet, napríklad pri doprave v chlade, stačí využiť teplotu okolo 38°C slnkom, vodou, alebo fénom a povlak sa stratí.
 
 

Podobné produkty


Sviečka z včelieho vosku - srdce
Sviečka z včelieho vosku - srdce
5,90 €
Sójová sviečka Candlerova flanelka
Sójová sviečka Candlerova flanelka
13,90 €
Sójová sviečka Hojdačka pri chate
Sójová sviečka Hojdačka pri chate
13,90 €
Sviečka z včelieho vosku v brúsenom skle
Sviečka z včelieho vosku v brúsenom skle
23,50 €